
Finanțatorul Cristian Luca laudă echipa și cere implicarea autorităților din Neamț în susținerea sportului. Fair-play în tabăra echipei Cimentul Bicaz, după prima manșă a barajului de promovare în Liga a Treia
Patronul echipei CS Cimentul Bicaz, Cristian Luca, s-a arătat extrem de mândru de modul în care jucătorii săi s-au bătut pe teren. Acesta a subliniat că prestația, atitudinea și implicarea de care fotbaliștii au dat dovadă pe tot parcursul confruntării sunt demne de tot respectul, iar clubul a reprezentat cu onoare fotbalul nemțean prin seriozitate și spirit de fair-play. Totodată, oficialul a ținut să felicite public echipa din Pașcani pentru modul profesionist în care s-a prezentat, dar și pe suporterii pășcăneni care au creat o atmosferă frumoasă sâmbătă, la Bicaz. Dincolo de aspectul sportiv, Cristian Luca și-a exprimat o mare nemulțumire de ordin administrativ. Finanțatorul a reclamat public faptul că nu găsește înțelegere și sprijin financiar la autoritățile din județul Neamț, considerând că eforturile private de a susține fenomenul sportiv ar trebui dublate de o implicare reală a instituțiilor publice