
Campioana județului Neamț, Cimentul Bicaz, dispută meciul retur al barajului pentru promovarea în Liga a Treia, în deplasare, împotriva celor de la CSM Pașcani. Deși pleacă cu un dezavantaj după partida tur, oficialii echipei nemțene promit o luptă totală pe teren, lansând totodată un apel discret către comunitate și autorități. Misiunea de mâine de la Pașcani se anunță una de foc pentru Cimentul Bicaz, după eșecul la limită, scor 2 la 3, înregistrat pe teren propriu. Chiar dacă, din punct de vedere statistic, echipa nemțeană pornește cu șansa a doua în fața pășcănenilor ,conducerea clubului dă asigurări că jucătorii își vor apăra șansa corect până la ultimul fluier al arbitrului. Dincolo de miza sportivă, acest baraj aduce în prim-plan și realitatea din culise. Managerul clubului din Bicaz a subliniat că, pentru a menține vie performanța și pentru a putea susține o eventuală evoluție în Liga a Treia, este nevoie de un sprijin mult mai solid din partea autorităților locale și a mediului de afaceri. Partida decisivă dintre CSM Pașcani și Cimentul Bicaz se va disputa mâine, sâmbătă, începând cu ora 17:30