
CSM Pașcani este mai aproape de promovarea în Liga a Treia de fotbal. Echipa a reușit să dea lovitura în deplasare, impunându-se cu scorul de 3 la 2 pe terenul campioanei județului Neamț, Cimentul Bicaz, în prima manșă a barajului. Cu un avantaj important obținut pe teren străin, pășcănenii devin favoriți înaintea meciului decisiv de pe teren propriu. Meciul tur de la Bicaz s-a ridicat la înălțimea unui adevărat derby de promovare. Într-o atmosferă incendiară, creată inclusiv de o numeroasă galerie venită de la Pașcani, oaspeții au demonstrat determinare și spirit de echipă, reușind să înscrie de trei ori în poarta nemțenilor. Victoria cu 3 la 2 le oferă un moral excelent băieților pregătiți de antrenorul Răzvan Boroeanu pentru această dublă de foc. Cu toate acestea oficialii clubului avertizează că nimic nu este încă decis în privința promovării. Soarta biletului pentru Liga a Treia se va hotărî definitiv sâmbăta viitoare, la Pașcani, unde întreaga comunitate locală este așteptată pe stadion pentru a-și susține favoriții în cel mai important meci al sezonului: