ASCULTĂ ORAȘUL
18 mai, 2026

Siguranța rutieră salvează vieți

Săptămâna Națională a Siguranței Rutiere a început ieri în județul Neamț. În perioada 18 — 24 mai, polițiștii nemțeni desfășoară zilnic activități educativ-preventive adresate tuturor participanților la trafic — șoferi, pietoni, motocicliști, bicicliști și utilizatori de trotinete electrice. Fiecare zi are o temă distinctă. Ieri, accentul a fost pe centura de siguranță și dispozitivele de retenție pentru copii. Astăzi — motocicliștii. Mîine, bicicliștii și trotinetele electrice. Joi  siguranța pietonilor. Vineri distragerea atenției la volan. Sâmbătă, alcoolul și substanțele psihoactive. Iar duminică,  viteza. Polițiștii vor fi prezenți zilnic în teren cu acțiuni de informare și conștientizare. O săptămână bună pentru a ne aminti că regulile de circulație nu sunt opționale,  sunt cele care ne țin în viață.

Frecvente
Târgu Neamț - 95.7 FM
Pascani - 90.1 FM
Piatra Neamț - 88.6 FM
DESCARCĂ APLICAȚIILE RADIO MPLUS FM PENTRU MOBIL
DISPONIBIL PE
GOOGLE PLAY
DISPONIBIL PE
APPLE STORE
© Copyright Radio Mplus - Toate drepturile rezervate
menuchevron-down Open

Close