
Tensiunea crește înaintea meciului anului pentru promovarea în Liga a Treia. După ce oficialii de la Cimentul Bicaz au cerut o mai mare implicare din partea comunității nemțene, tabăra adversă răspunde cu o mobilizare similară. Pe pagina oficială a clubului CSM Pașcani a fost publicat un mesaj video special, prin care fotbaliștii ieșeni fac un apel stăruitor către proprii suporteri pentru a umple tribunele la returul de sâmbătă. Jucătorii de la CSM Pașcani conștientizează că avantajul minim de 3 la 2 obținut în tur, la Bicaz, nu le garantează liniștea. Prin intermediul unui mesaj video, fotbaliștii ieșeni au apelat la energia și încurajările publicului local, subliniind că susținerea din tribune va fi factorul decisiv în meciul de sâmbătă. Oficialii din Pașcani mizează pe un stadion arhiplin și pe o atmosferă dominată de culorile alb-albastru pentru a bloca orice tentativă de revanșă a nemțenilor. Meciul care va decide echipa promovată în eșalonul al treilea se va disputa sâmbătă, 27 iunie, începând cu ora 17:30, pe Stadionul Municipal din Pașcani. Rămâne de văzut dacă presiunea publicului ieșean va conta mai mult decât determinarea celor de la Cimentul Bicaz de a răsturna calculele hârtiei.