
Sesizările cetățenilor către Primăria Piatra Neamț rămân fără răspuns — unele dintre ele din octombrie anul trecut. Concluzia a reieșit ieri, în studioul radio MPlus, dintr-un dialog cu Marius Ghineț, antreprenor și fost director al Publiserv. Discuția a pornit de la provocările cu care se confruntă mediul privat în această perioadă dificilă, în care România se află fără un guvern stabil, și a ajuns inevitabil la modul în care este administrat orașul. Atât din discuțiile din studio, cât și din apelurile telefonice , imaginea care s-a conturat este îngrijorătoare , cetățenii sesizează în on-line sau pe aplicație, dar primăria nu răspunde. Probleme semnalate în urmă cu luni de zile sunt încă nerezolvate.Marius Ghineț