
Returul barajului pentru promovarea în Liga a Treia dintre CSM Pașcani și Cimentul Bicaz electrizează întreaga suflare fotbalistică din regiune și naște alianțe neașteptate. În exclusivitate pentru MPlus FM, primarul orașului Târgu-Neamț, Vasile Apopei, a anunțat că va fi prezent sâmbătă în tribunele stadionului din Pașcani, în fruntea unui grup de suporteri, pentru a susține campioana județului Neamț. După ce pășcănenii s-au impus în tur cu scorul de 3 la 2, nemțenii strâng rândurile pentru o întoarcere spectaculoasă de rezultat. Într-o intervenție exclusivă la postul nostru de radio, edilul de la Târgu-Neamț, Vasile Apopei, a mărturisit că decizia sa de a merge la Pașcani are la bază o veche legătură de prietenie. Apopei a declarat că se cunoaște de foarte mulți ani cu managerul echipei din Bicaz, Cristi Luca, fiind un apropiat al familiei acestuia. Pe lângă componenta personală, primarul din Târgu-Neamț a subliniat că este un susținător convins al fenomenului sportiv și că administrațiile locale trebuie să sprijine prin toate mijloacele performanța tinerilor sportivi